Interwencja kryzysowa - Poradnia Psychologiczna Online, bezpłatna konsultacja, porady, terapia, Skype

Przejdź do treści

Menu główne:

Interwencja kryzysowa

CO i DLA KOGO
Interwencja Kryzysowa
Jest formą pomocy psychologicznej polegającej na kontakcie terapeutycznym,  ograniczonym czasowo i prowadzącym do rozwiązania problemu będącego przyczyną kryzysu oraz napięcia psychicznego.   
Prawidłowo przeprowadzono interwencja psychologiczna,  na wczesnym etapie, może zapobiec pogłębieniu się kryzysu lub wystąpieniu poważnych zaburzeń psychicznych.
Efektywnie przeprowadzona interwencja kryzysowa, kończy się zazwyczaj rozwiązaniem problemu będącego przyczyną kryzysu oraz wyposażeniem klienta w nowe zasoby wiedzy i umiejętności psychologicznych, które pomogą rozwiązywać trudne sytuacje w przyszłości.
Kiedy warto skorzystać z pomocy ?
Do specjalisty Interwencji Kryzysowej, warto udać się gdy:
1 . W naszym życiu zachodzą zbyt gwałtowne zmiany, wywołujące silny stres i poważnie zaburzające dotychczasowy rytm życia.
2.  Zetknęliśmy się z problemem, którego nie jesteśmy w stanie rozwiązać, gdyż nie mamy wiedzy w tym zakresie lub wywołuje on w nas zbyt silne negatywne emocje.
3. Gdy widzimy, że komuś z naszych bliskich lub znajomych dzieje się krzywda a my nie wiemy, jak i gdzie szukać pomocy  lub obawiamy się negatywnej reakcji otoczenia.

terapeuci prowadzący interwencję kryzysową: Piotr Kempiński, Beata Kuchnik, Iwona Bańka.
Przemoc domowa
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego