Terapia par i rodzin - Poradnia Psychologiczna Online, bezpłatna konsultacja, porady, terapia, Skype

Przejdź do treści

Menu główne:

Terapia par i rodzin

CO i DLA KOGO
Terapia par i rodzin
Terapia par i rodzin to cykl spotkań psychoterapeuty lub psychoterapeutów z rodziną lub jej częścią.
W terapii mogą uczestniczyć rodziny lub pary pozostajęce w związkach formalnych lub nieformalnych, hetero- lub homoseksualnych.
Główną uwagę w tej pracy kieruje się na całość systemu rodzinnego lub pary, zależności pomiędzy poszczególnymi jego uczestnikami, ich wzajemne relacje i zasady współżycia w jednym układzie.
Częstą metodą pracy jest wydobywanie tych aspektów istnienia rodziny lub pary, które wydają się mieć charakter destrukcyjny i szkodliwy, ale zobaczone z innej perspektywy stanowią wyraz wzajemnej troski, miłości i uważności.
Psychoterapeuta pomaga parze zlokalizować źródło trudności i przełamać je poprzez zmianę wzajemnych postaw, sposobów porozumiewania się, ukazanie wzajemnie dysfunkcjonalnych sposobów zachowania się, prowadzących często do konfliktów i impasu w związku.
Terapia par umożliwia partnerom konstruktywne rozwiązanie problemów, poprawę jakości wzajemnych relacji, znalezienia porozumienia, wyjście z kryzysu.
Częstość spotkań ustalana jest w czasie konsultacji.
Ilość spotkań ustalana jest z rodziną lub parą w zależności od jej potrzeb i rodzaju problemu.
Czas trwania sesji wynosi 80 minut.
Forma pracy za pomocą komunikatora Skype pozwala na uczestniczenie w sesji 4-5 osób, które mogą przebywać w różnych częściach świata a które skłonne są spotkać się o tej samej godzinie na konsultacji w ramach wspólnego problemu.

Terapeuta prowadzący: Iwona Bańka
Czas trwania psychoterapii zależy od celów określonych przez jej uczestników i waha się od kilku do nawet kilkudziesięciu spotkań.
bez przemocy
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego