Zalety Poradni Psychologicznej Online - Poradnia Psychologiczna Online, bezpłatna konsultacja, porady, terapia, Skype

Przejdź do treści

Menu główne:

Zalety Poradni Psychologicznej Online

JAK i ZA ILE
Poradnia Psychologiczna Online prowadzona przez Pracownię Progres powstała głównie z myślą o Polakach na emigracji, o Polonii, ale także o wszyskich osobach poszukujących pomocy psychologicznej i terapeutycznej oferowanej przez doświadczonych specjalistów, a z różnego powodu nie mogących skorzystać z oferty stacjonarnych placówek.
Do najważniejszych zalet korzystania z internetowej formy pomocy zaliczyć można:

1. Dostępność naszych specjalistów- aby skorzystać z pomocy wystaczy uruchomić komunikator Skype w wyznaczonych godzinach dyżurów naszych specjalistów (podane godziny dotyczą czasu środkowoeuropejskiego) wyszukać nasz adres Skype: psychologweb w swoich kontaktach Skype, celem nawiązania pierwszego połączenia i przedstawienia swojego problemu.
Nie trzeba się logować, nie trzeba opłacać pierwszej konsultacji oraz wykonywać innych procedur utrudniających kontakt.

2. Prostota korzystania z porad- mając bezpośredni kontakt ze specjalistą oprócz zdefiniowania problemu, masz możliwość poszukania adekwatnego rozwiązania oraz uzyskania informacji na temat alternatywnych rozwiązań. A jeśli okaże się, że potrzebna jest dalsza praca nad problemem, wspólnie ustalane są terminy kolejnych konsultacji. Jeśli Twój problem wymaga przekierowania do odpowiedniego specjalisty zostanie umówiony termin takiej kosultacji i wskazany odpowiedni specjalista do zajęcia się Twoim problemem, o ile kwalifikacje naszego zespołu specjalistów na to pozwolą.

3. Specjaliści różnych dziedzin- W skład zespołu wchodzą doświadczeni specjaliści zajmujący się różnymi dziedzinami pomocy. Każdy z nas oprócz bogatej wiedzy teoretycznej i życiowej, posiada duży zasób doświadczeń praktycznych. Kontaktując się pierwszy raz masz okazję poznać odpowiednią osobę jeśli wybierzesz dzień dyżuru danego specjalisty, lub w czasie pierwszej konsultacji po rozpoznaniu problemu zostaniesz skierowany do odpowiedniego specjalisty tak aby uzyskać jak najlepszą pomoc i wsparcie.

4. Znikają bariery językowe- najlepszym sposobem wyrażenia własnych trudności, emocji, doświadczeń jest używanie rodowitego języka. Znika problem w komunikowaniu się oraz obawy o niewłaściwe zrozumienie lub właściwe wysłowienie się. Obawy o precyzję wypowiedzi i definiowanie pojęć jak również ich rozumienie przez obie strony uczestniczące w procesie porozumiewania się zostają zmiejszone do minimum.

5. Znikają bariery kulturowe- korzystając z pomocy specjalisty tej samej kultrury likwidujemy problem rozumienia sytuacji na różnych płaszczyznach życia codziennego oraz rozumienia obyczajów, wartości i norm społecznych. Bariery kulturowe to również odmienny język, zachowania, gesty, codzienne rytuały, które zostają maksymalnie zminimalizowane.

6. Oszczędność czasu- Nie ma potrzeby wychodzenia z domu by skorzystać z pomocy, wystarczy wygospodarować czas na poświęcenie go na konsultację. Możesz być gdziekolwiek na świecie, miejsce Twojego pobytu nie wnosi ograniczeń w korzystaniu z pomocy. Znika również potrzeba odwiedzania kilku specjalistów by znaleźć odpowiednią dla siebie pomoc. Nasz zespół zajmuje się całym wachlarzem problemów psychologicznych. Jeśli Twój problem będzie wykraczał poza kompetencje naszych specjalistów, wskażemy inne alternatywne możliwości rowiązania.

7. Bezpiczna przestrzeń- korzystając z pomocy online, sam wybierasz swoje miejsce na przeprowadzenie spotkania. Taka forma zapewnia korzystającym komfort w trakcie sesji związany z zachowaniem własnej odrębności terytorialnej. Możesz czuć się jak w domu, jak u siebie.

8. Prosta forma dokonywania wyboru usługi i płatności- Mając zapewniony bezpłatny dostęp do specjalisty uzyskasz pomoc również w wyborze odpowiedniej usługi a strona związana z płatnościami w prosty sposób poprowadzi Cię przez procedurę dokonania zapłaty.

9. Dyskrecja- Taka forma pomocy zapewnia całkowitą dyskrecję korzystania z porad lub terapii. Dokladamy wszelkich starań ze swej strony, aby dochować tajemnicy z naszej strony. O tajemnicę z Twojej strony zatroszczysz się sam w takim stopniu w jakim Towbie będzie to odpowiadało.
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego